DEPO-HANGAR

Geleceği Düşün Sınırları Yok Et!

DEPO-HANGAR

Çelik depo ve çelik hangar tasarımı, "Projeye özel" çelik yapılar, proje çizimi, imalat ve montajı alanında ISO kalitesiyle çözüm ortaklığı sunuyoruz.

Çelik Depo Nedir, Çelik Hangar Ne Demektir? Çelik Depo Hangarın Avantajları

Depo, genel kullanımıyla malların, nesnelerin, eşyaların toplu bir şekilde konulduğu yer, ardiyedir. Depolar içindekileri uygun koşullarda saklamakla birlikte korumakta, gerektiğinde yeniden kullanılabilir olmalarına olanak sağlamakta ve bakımlarının yapılması için de uygun bir ortam oluşturmaktadır. Depo yapımında alüminyum, demir gibi metaller tercih edilse de en yaygın kullanılan ve sağlıklı sonuçlar veren çelik depodur.

 

Hangar ise, içerisinde uçak, araba, tarım ve uzay araçları gibi büyük boyutlu nesneleri barındırmaya yarayan devasa büyüklüğe sahip depo niteliğindeki mega yapılara verilen isimdir. Ancak hangar boyutları kullanılacak ortama ve firmanın tercihe göre değişiklik göstermektedir. Hangarlar içinde yer alan araçları barındırmanın yanı sıra araçları güneş ışığından, kötü hava koşullarından korumak ve araçların bakım, onarım, montaj veya imalatını yapmak için kullanılmaktadırlar. Özellikle günümüzde endüstri ve sanayi alanında işlev gösteren firmaları yakından ilgilendiren bu dev garajlar, firmaların iş yüküne göre talep ve beklentileri doğrultusunda imal edilirler. Hangar, ahşap ve betondan üretilebileceği gibi çelik hangar şeklinde de yapılabilir. Çelik hangarlar diğerlerine göre en dayanıklı ve güvenilir olanlarıdır.

 

Çelik Yapılar Nelerdir, Nerelerde Kullanılır?

Çelik konstrüksiyon olarak da adlandırılan çelik yapılar çeşitli alanlarda kullanım göstermektedir. Çelik yapılar, ağır çelik ve hafif çelik olarak iki türe ayrılmaktadırlar. Ağır çelik malzeme kullanılarak yapılan çelik yapılar:

 

• Mevcut bir binaya ek yapımı ya da mevcut bir binayı büyütme,

• Konut ve müstakil ev yapımı,

• Oteller,

• Yurtlar,

• Fabrika binalar,

• Sanayi bölgeleri,

• Spor salonları,

• Otoparklar,

• Kurban satış alanları gibi geçici yapılar,

• Hangarlar,

• Depolardır.

 

Çelik Depo Hangar Yapımı

Çelik Depo İmalatı

Çelik depo müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda ve projeye uygun bir biçimde firmaya özel olarak üretilmektedir. Bu nedenle çelik depo yapımında çeşitli boyutlar ve özellikler kullanılmaktadır. Çelik depo yalıtımlı çelik depo ve yalıtımsız çelik depo olarak yapılabilmektedir. Yalıtımlı çelik deponun avantajı ısı ve ses yalıtımı sağlamasıdır. Yalıtımsız çelik deponun avantajı ise maliyetlerinin daha düşük olmasıdır.

 

Çelik Hangar İmalatı

Çelik hangar yapılar da çelik depolarda olduğu gibi müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda ve çelik hangar projesine uygun bir biçimde firmaya özel olarak üretilmektedir. Üretim aşamasından önce gerekli çizimler yapılarak projeler oluşturulmaktadır. Kolonsuz hangarlar özellikle firmalara büyük bir yer avantajı sağlamaktadır. Çelik depolarda olduğu gibi tekrar sökülüp kurulma imkanına sahip olan çelik hangarlar, uzun yıllar bozulmadan kullanılabilir. Çelik hangarlar da ses ve ısıyı ilettiğinden yalıtım yapılmasını gerekli kılmaktadır.