HİZMETLERİMİZ

Geleceği Düşün Sınırları Yok Et!

KONVANSİYONEL ÇELİK YAPILAR
KONVANSİYONEL ÇELİK YAPILAR
Çelik yapılar; taşıyıcı sistemlerin çelik profil ve plakalardan üretildiği, özellikle deprem tehdidi altındaki coğrafi bölgelerde tercih edilen, endüstriyel yapı, depo, antrepo, fabrika binası, sanayi tesisi, çok katlı yapılar, iş ve alışveriş merkezleri, otel, köprü ve stadyum gibi yapıların inşaatında kullanılan yapı sistemleridir.
REMSA TASARIM
REMSA TASARIM

Tasarım çalışmaları, REMSACELİK bünyesindeki tasarım ve proje departmanında görev alan profesyonel proje grubumuz tarafından yürütülmektedir. Proje Grubumuz, müşteri talep ve beklentileri doğrultusunda tasarımı olgunlaştırarak, ulusal-uluslararası yönetmeliklere uygun proje hizmeti vermektedir.

REMSA | MONTAJ
REMSA | MONTAJ

Proje, imalat ve montaj hizmetleri bir bütün olarak firmamız bünyesinde verilebildiğinden proje yönetiminde koordinasyon sorunu yaşanmamakta, dolayısı ile projelerimize yansıyan kalite, süre ve maliyet avantajlarından müşterilerimiz faydalanabilmektedir.

 

ÇELİK KONSTRÜKSİYON NEDİR?
ÇELİK KONSTRÜKSİYON NEDİR?
Çelik konstrüksiyon, en önemli malzemesi çelik olan genellikle de inşaat sektöründe kullanılan yapılardır. Yapılardaki taşıyıcı sistemlerde kullanılan çelik konstrüksiyon donanımları, deprem gibi doğal afetlere dayanıklı yapı üretimini sağlar. 
ÇELİK ÇATI SİSTEMLERİ
ÇELİK ÇATI SİSTEMLERİ

Çelik çatı, iş yerleri, binalar, hangarlar, spor tesisleri, depolar gibi inşaatın olduğu her türlü yapıda kullanılabilecek çelikten üretilmiş oldukça dayanıklı ve uzun ömürlü çatı çeşididir. Çelik konstrüksiyon çatı uygulamaları,

ASMA KAT (Çekme Kat) NEDİR?
ASMA KAT (Çekme Kat) NEDİR?

Çelik ara kat ve çelik asma kat sistemi, tahmin edildiği gibi basit bir sistem değildir. Asma kat ve ara katların projelendirilmesi ve kurulumu yapılmalıdır. Uygulama alanının imar planına uygun olması önemlidir. İmar planı dâhilinde mühendisler tarafından alanın üzerinde..

DEPO-HANGAR
DEPO-HANGAR

Çelik depo ve çelik hangar tasarımı, "Projeye özel" çelik yapılar, proje çizimi, imalat ve montajı alanında..

YAPI GÜÇLENDİRME
YAPI GÜÇLENDİRME

Yapı güçlendirme (bina güçlendirme) deprem vb. doğal afetlerden dolayı hasar görmüş veya olası hasarlara karşı

PROJEYE ÖZEL ÇELİK İMALATI
PROJEYE ÖZEL ÇELİK İMALATI

Projeye özel çelik imalat hizmetleri, yapı sektöründe önemli bir yer tutmaktadır.

ÇELİK MERDİVEN NEDİR?
ÇELİK MERDİVEN NEDİR?

Merdiven farklı yükseklikteki iki nokta arasında bağlantı kurmaya yarayan, düzenli mesafelerle kademelendirmesi yapılan mimari yapılara denilmektedir.

YÜRÜYÜŞ YOLU ve KEDİ YOLU
YÜRÜYÜŞ YOLU ve KEDİ YOLU

Yürüyüş yolu şantiyeler ve inşaat alanlarında çalışanların ve mühendislerin kullandığı geçici veya kalıcı yollardır.  Bu durum kullanım alanlarına göre belirlenmektedir.

GEMİCİ MERDİVENİ
GEMİCİ MERDİVENİ

Dik ve eğimsiz olarak imal edilen gemici merdiveni metal iki dikme arasının eşit bir miktarda bölünmesine dikkat edilerek üretilmektedir. 

ÇELİK PLATFORM
ÇELİK PLATFORM

Çelik platform, çeşitli inşaat alanları, endüstriyel tesisler ve şantiyelerde kurulan iskele, yürüyüş yolu ve portatif korkuluklar gibi farklı konstrüksiyon..

ASANSÖR ÇELİKLERİ
ASANSÖR ÇELİKLERİ

Asansör çelikleri, asansör kuyuları boyunca kurulur. Asansör kuyusu olmadığı durumlarda da kutu profiller şeklinde uygulanabilir. 

BACA ŞAPKALARI
BACA ŞAPKALARI

Baca şapkası çeşitleri, ters esen rüzgârlarda bacalardan duman akışının içeri doğru olmasını, duman çekişindeki randıman düşüklüğünü ve bacadan

ALİMAK
ALİMAK

Alimak inşaat sektöründe şantiye alanlarında kullanılan bir iş ekipmanıdır. Dış cephe yük ve personel asansörü olarak da adlandırılan iş ekipmanı, inşaat sektöründe marka ismi olan Alimak ile özdeşleştiğinden alimak olarak bilinmektedir.